.
Süleyman Masat Ak Parti’den Belediye Başkan Aday Adayı Oldu
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Süleyman Masat Ak Parti’den Belediye Başkan Aday Adayı Oldu
Siyaset
2023-11-12 18:54

Süleyman Masat Ak Parti’den Belediye Başkan Aday Adayı Oldu

AK Parti'de 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlerde belediye başkan adaylığı için başvuru süreci başladı.Yunak İcra Müdürlüğü’nde kamu personeli olarak görev yapan bölgede sevilen bir isim olarak kamuoyunun yakından tanıdığı Bilgisayar Programcısı Süleyman Masat , AK Parti’den Yunak belediye başkan aday adayı oldu. Masat , müracaat belgesi tesliminde 'Niyet hayır, akıbetimiz de hayır olur' dedi.

31 Mart 2024 Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla Yunak’ta siyaset hareketliliği başladı. Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bir dönem ücretli öğretmenlik ve KOMEK Yunak Kurs Merkezi’nde bilgisayar öğretmenliği görevlerinde bulunan ve şu anda Yunak İcra Müdürlüğü’nde görev alan Süleyman Masat , AK Parti’den Yunak belediye başkan aday adaylığı müracaatında bulundu.Ailesiyle birlikte AK Parti Yunak İlçe Başkanlığı’na giden Masat , aday adaylık başvuru dosyasını İlçe Başkanı Cihat Şekeroğlu’na teslim etti.

"Niyet Hayır, Akıbetimiz de Hayır Olur"

Yunak AK Parti İlçe Başkanı Cihat Şekeroğlu’na aday adaylık müracaat belgesini teslim eden Süleyman Masat , katılımcılara hitaben yapmış olduğu konuşmasına şöyle devam etti ; "Niyet hayır, akıbetimiz de hayır olur diyerek, belediye başkan aday adaylığı müracaatımızı Yunak İlçe Başkanımız Cihat Şekeroğlu’na teslim ettik. Rabbim çıkmış olduğumuz yolda hakkımızda hayırlısını nasip etsin" diye konuştu.

“SÜLEYMAN MASAT KİMDİR”

Süleyman Masat , 1989 yılında Konya’nın Yunak ilçesinde dünyaya geldi.Eğitim hayatına Yunak’ta başlayan Süleyman Masat ; orta ve lise eğitimini Yunak’ta tamamladı.Erzincan Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu olan Masat , lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamladı.Eğitim hayatına Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Adalet Bölümü ile devam eden Masat , Erzincan Üniversitesi Kemah Meslek Yüksek Okulu AR-GE bölümünde görev alarak , bilgisayar yazılım ve kodlama alanlarında başarılı projeler sundu.Süleyman Masat evli ve 2 çocuk babası.  
Süleyman Masat

Yunak Haber Editörü | Abdülkadir UYSAL 

YASAL UYARI : 

Yayınlanan haberler, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yunak Haber’e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin yayınlanması yasaktır.Haber sadece  Yunak Haber Akış Sistemi (YUN-HAS) üzerinden abonelere verilmektedir.Bu haber 1053 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi