.
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Görevine Başladı
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Görevine Başladı
Sağlık
2023-02-24 20:35

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Görevine Başladı

Yunak Hacı İzzet Baysal Devlet Hastanesine ataması gerçekleştirilen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Züleyha Zengin görevine başladı.Sağlık Bakanlığı tarafından ataması gerçekleştirilen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Züleyha Zengin, Yunak Devlet Hastanesinde  poliklinik hizmeti vererek  hasta kabulüne başladı. 

1991 Trabzon doğumlu olan Züleyha Zengin , 2017 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.2017 -2018 yılları arasında Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yaptı. Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde beş  yıl uzmanlık eğitim alan Zengin , 2023 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı eğitimini tamamlayıp Sağlık Bakanlığı’nca Yunak  Devlet Hastanesi'ne atandı.  

Yeni görev yerinde hasta kabulüne başlayan Dr. Zengin , Yunak’ta a görev yapmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.İlçe genelinde yaşayan insanların  çok sıcak kanlı olduğunu söyleyen Zengin , “Herkes buradaki hekimleri sahipleniyor ve yardımcı oluyorlar. Yurdun her tarafı bizim için aynı.”dedi.Yunak’a atanmış olmaktan memnun olduğunu ve çok beğendiğini  söyleyen Op. Dr. Züleyha Zengin ,  hastalarımıza en iyi hizmeti verebilmenin gayreti içerisinde olacağını söyledi.

İlçe halkına sağlık hizmetlerini eksiksiz sunabilmek için büyük çabalar sarf ettiklerini belirten Hastane Başhekimi Hasan Gazi Uyar , “Her yönüyle eksiksiz ve kaliteli olarak hizmet veren hastanemizde genel cerrahi ile kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olmayışı yüzünden sıkıntılar yaşanıyordu.Hastanemizde eksikliği hissedilen iki önemli branşta uzman doktor atamasının yapılması ilçede büyük memnuniyet yaşattı.Bu bağlamda göreve yeni başlayan doktorlarımıza hayırlı olsun dileklerimizi ileterek , görevlerinde başarılar diliyoruz" dedi.

Vatandaşlar ise ilçeye  çok uzun bir aradan sonra ilk kez kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olan bir bayan doktorun atandığını belirterek, bundan dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti. Daha önce ilçelerinde kadın doğum uzmanı olmadığı için hastalarını Akşehir Devlet Hastanesi'ne götürmek zorunda kaldıklarını anlatan vatandaşlar, atanan yeni doktorlar sayesinde bu sıkıntıdan kurtulduklarını vurguladı.

 

Yunak Haber Editörü | Abdülkadir UYSAL 

YASAL UYARI : 
Yayınlanan haberler, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yunak Haber’e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin yayınlanması yasaktır.Haber sadece  Yunak Haber Akış Sistemi (YUN-HAS) üzerinden abonelere verilmektedir.


Bu haber 784 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi