.
Yunak’ta Yağmur Ve Kar Duası Yapıldı
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Yunak’ta Yağmur Ve Kar Duası Yapıldı
Bölge
2023-01-27 23:36

Yunak’ta Yağmur Ve Kar Duası Yapıldı

Konya’nın Yunak ilçesinde, bu yıl yeterli yağışın olmaması nedeniyle yağmur ve kar duası edildi. Günlerdir ve hatta aylardır beklenen yağışın gelmemesi üzerine vatandaşlar Yunak’ta yağmur duasına çıktı.

Kuraklığın etkisini gösterdiği başta Yunak ilçesi ve çevresi olmak üzere kar ve yağmurun yağmaması herkesi düşündürüyor.

Türkiye genelinde kış mevsiminin ortalarına gelinmesine rağmen yağışın beklenenin çok altında kalması nedeniyle Yunak ilçesinde öğle namazı sonrası Yunak İlçe Müftüsü Sadık Aydoğan eşliğinde yağmur ve kar duasına çıkıldı.

Yunak Karataş Mahallesi Yeni Mezarlık Mevkiinde çevre ilçe ve mahallelerden de binlerce vatandaş ve çiftçinin katıldığı yağmur ve kar duasında eller semaya rahmet ve bereket için açılarak yağmur yağması için hepbir ağızdan amin denildi.

Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı yağmur duasının ardından katılımcılara ve çocuklara hayırsever vatandaşlar tarafından yemek ikram edildi.

Allah'tan umutlarını hiç bir zaman kesmediklerine vurgu yapan Yunak Belediye Başkanı Ali Konak , "Bizi yaradan Allah'ımıza el açtık, dua ederek yalvarıyoruz.Allah'dan afatsız ve bol bir yağmur ile kar bekliyoruz. Ürünlerimiz suya hasret kaldı" dedi.Başkan Konak , yağmur duası ile birlikte bereket sofrası etkinliğine katılan herkese teşekkür etti.

Programa Başkan Konak'ın yanı sıra Ak Parti Yunak İlçe Başkanı Cihat Şekeroğlu , Saadet Partisi Yunak İlçe Başkanı Mustafa Selvi , MHP Yunak İlçe Başkan Yardımcısı Sebahattin Balkan , Yunak KOMEK Müdürü Ekrem Varol , Yunak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Ayaz ve vatandaşlar katıldı. 

Yunak

Yunak Haber Editörü | Abdülkadir UYSAL 

YASAL UYARI : 
Yayınlanan haberler, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yunak Haber’e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin yayınlanması yasaktır.Haber sadece  Yunak Haber Akış Sistemi (YUN-HAS) üzerinden abonelere verilmektedir.Bu haber 122 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi