.
Konya Cumhuriyet Başsavcısı İnal'dan 10 Ocak Mesajı
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Konya Cumhuriyet Başsavcısı İnal'dan 10 Ocak Mesajı
Güncel
2023-01-11 13:48

Konya Cumhuriyet Başsavcısı İnal'dan 10 Ocak Mesajı

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Konya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal'ın mesajında şu ifadelere yer verildi: 

'10 Ocak 1961’de 212 sayılı Kanun ile yürürlüğe girerek, Basın mesleğinin icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günün yıl dönümünde değerli basın mensuplarımızın sevinç ve gururunu paylaşıyoruz.

Basın, bireyin haber alma hakkını doğru, ilkeli ve tarafsız görev anlayışıyla sağlayan, kamuoyunu bilgilendiren, aynı zamanda ortak milli duyguların aktarılmasında, toplumsal kalkınmanın ve gelişmenin sağlanmasında, toplumsal yapının ve kamu kurumlarının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olma yolunda önemli bir görevi yerine getirmektedir. Kişi hak ve özgürlüklerini temel alan bir anlayışla görevini yerine getiren basın; düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Ülkemizde barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesi ve hukuk düzeninin devamlılığı için çalışmalarını zaman mefhumu gözetmeden her koşulda büyük bir fedakârlık ve özveri ile sürdüren basın mensuplarımızın gösterdikleri gayret takdire şayandır.

Bu duygu ve düşüncelerle; basına emek ve gönül vermiş, bu yolda emek sarf eden tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, ebediyete intikal eden değerli basın mensuplarını rahmetle anıyor, tüm basın mensuplarımıza sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir meslek yaşamı diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."ifadelerini kullandı.

Yunak Haber Editörü | Abdülkadir UYSAL 

YASAL UYARI : 
Yayınlanan haberler, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yunak Haber’e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin yayınlanması yasaktır.Haber sadece  Yunak Haber Akış Sistemi (YUN-HAS) üzerinden abonelere verilmektedir.


Bu haber 84 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi