.
Asgari Ücretin Açıklanmasının Ardından Marketlere Sık Denetim
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Asgari Ücretin Açıklanmasının Ardından Marketlere Sık Denetim
Asayiş
2022-12-25 21:24

Asgari Ücretin Açıklanmasının Ardından Marketlere Sık Denetim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'asgari ücreti' açıklamasının ardından Yunak Belediyesi Zabıta Ekiplerince zincir marketlerde 'fahiş fiyat farkı ve etiket değişimi' denetimi yapıldı.

Konya’nın Yunak ilçesinde , zabıta ekiplerince marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş fiyat , etiket , gramaj ve hijyen denetimi gerçekleştirildi.Denetimlerde, etiket ve kasa fiyatları arasında fark, gramajlarda eksiklik ve hijyen yetersizliği tespit edilen marketler hakkında tutanak tutuldu.

Bazı zincir marketlerde son kullanma tarihi geçmiş et ve gıda ürünlerini tespit eden ekipler, halk sağlığını tehlikeye sokacak aksaklıkları tespit ettiği bazı marketlere ihlal ve suç unsuruna göre yasal işlem başlattı.Ekipler ayrıca zincir marketlerin raf ve depolarına da yönelik denetim gerçekleştirdi.

Zabıta ekipleri ayrıca ilçe genelinde yaptığı kontrollerde pastane lokanta ve fırınları da denetledi.Gramaj , hijyen ve sağlık konusunda denetim yapan ekipler, eksikliklerin giderilmesi yönünde işletme sahiplerine uyarıda bulundu.

Yunak Belediyesi Zabıta Ekiplerince , asgari ücret zammını fırsat bilerek haksız fiyat artışlarına giden fırsatçılara karşı denetimlerini yoğunlaştırdığını belirten Yunak Belediye Başkanı Ali Konak , "Sebeb ne olursa olsun haklı bir gerekçeye dayanmayan artışların tespiti halinde sorumlulara en ağır idari cezalar uygulanacaktır.Belediye olarak konuyu yakından takip ediyoruz. Hükümetimizce vatandaşlarımızın refahını artırmak için atılan adımların fırsatçılar tarafından suistimal edilmesine asla müsaade etmeyiz. Bu konuda vatandaşımızın hakkını hukukunu koruyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.Vatandaşların huzuru ve güvenliği için sahada olan zabıtalarımız, 7/24 esasına dayalı olarak faaliyetlerini sürdürmeye devam edecek." ifadelerini kullandı.

Yunak Belediyesi Zabıta Müdürü Bilal Atılgan , gazetecilere yaptığı açıklamada, zincir marketlere ve tüm esnafa yönelik tüketiciyi korumak amacıyla denetim gerçekleştirdiklerini söyledi.Denetimlerde, etiket ile kasa fiyatları kontrolünün yapıldığını aktaran Atılgan ,denetimlerimiz aralıksız devam edecek.Bazı marketlerde raf ve kasa fiyatlarının uyuşmadığını ve reyonlarda tarihi geçmiş olan gıda ürünlerini tespit ederek, tutanağımızı tuttuk. Gerekli cezai işlemler yapılacak. Bu konuda zabıta müdürlüğü olarak çok hassasız." diye konuştu.

Yunak Haber Editörü | Abdülkadir UYSAL 

YASAL UYARI : 
Yayınlanan haberler, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yunak Haber’e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin yayınlanması yasaktır.Haber sadece  Yunak Haber Akış Sistemi (YUN-HAS) üzerinden abonelere verilmektedir.


Bu haber 207 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi