.
Yunak Bölge Çiftçisinin Dikkatine
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Yunak Bölge Çiftçisinin Dikkatine
Güncel
2022-12-18 21:07

Yunak Bölge Çiftçisinin Dikkatine

Yunak İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hasan Yaz , çiftçi kayıt sistemi (ÇKS) ve destek başvuruları için tanınan sürenin 31 Aralık 2022 tarihinde sona ereceğini hatırlattı.

Çiftçilerin 31 Aralık'a kadar bağlı bulundukları il-ilçe müdürlüklerine müracaat etmeleri gerektiğini ifade eden Hasan Yaz , "ÇKS'de bir dizi değişiklik öngörüp eylül ayı sonunda yürürlüğe giren yönetmelik ve bu paralelde güncellenen ÇKS uygulama talimatı gereğince; çiftçilerimizin, ürün güncellemelerini 31 Aralık 2022 tarihine kadar bağlı bulundukları il-ilçe müdürlüklerine müracaat ederek yapmaları gerekmektedir.

Daha önce ÇKS kaydı olan üreticilerimiz 2023 müracaatlarını e-Devlet kapısı üzerinden yine 31 Aralık 2022 tarihine kadar yapabileceklerdir. İlk defa ÇKS'ye müracaat eden üreticilerimizin ise bağlı bulundukları il-ilçe müdürlüklerine bizzat giderek başvuru işlemlerini yapmaları gerekmektedir " dedi.

2023 yılının çiftçiler için bereketli geçmesini dileyen Hasan Yaz , "Hep söylediğimiz gibi; bütün çaba ve düzenlemeler, vatandaşlarımızın yükünü bir nebze hafifletmek ve işini kolaylaştırmak içindir. Bu yolda elimizden geleni yapacağımızı yinelerken, şimdiden 2023 yılı üretim sezonunun sağlıklı ve bereketli olmasını temenni ederim" diye konuştu.

 

Yunak Haber Editörü | Abdülkadir UYSAL 

YASAL UYARI : 
Yayınlanan haberler, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yunak Haber’e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin yayınlanması yasaktır.Haber sadece  Yunak Haber Akış Sistemi (YUN-HAS) üzerinden abonelere verilmektedir.


Bu haber 558 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi