.
Yunak’ta 3 Harfli Marketlere Sıkı Denetim
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Yunak’ta 3 Harfli Marketlere Sıkı Denetim
Ekonomi
2022-12-12 19:34

Yunak’ta 3 Harfli Marketlere Sıkı Denetim

Konya’nın Yunak ilçesinde zincir marketlerde, temel ihtiyaç malzemelerinin fiyatı kontrol edildi, raf ve kasa fiyatları karşılaştırıldı.Ülke genelinde son zamanlarda gündeme gelen zincir marketlerin fahiş fiyat artışı nedeniyle Yunak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de harekete geçti. Zabıta ekipleri, ilçe genelinde bulunan zincir marketlerindeki ürünleri tek tek inceledi.Zincir marketlerde "fahiş fiyat" denetimi yapıldı.
Yunak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri marketlerde sebze, meyve, temel gıda ürünleri ile temizlik ürünleri başta olmak üzere temel ihtiyaç malzemelerinin fiyatlarını kontrol etti.Reyonları gezen ekipler fiyat artışlarından, raf ve kasa fiyatları arasındaki uyuşmazlığa, ürün gramajı, irsaliye karşılaştırması, tüketim tarihi ve diğer kurallara uygunluk konularında da ürünleri inceledi.

Zabıta ekipleri ayrıca ilçe genelinde yaptığı kontrollerde fırın,kasap ve lokantaları tek tek denetledi.Fırınlarda gramaj, hijyen, sağlık konusunda gıda denetim yapan ekipler, eksikliklerin giderilmesi yönünde işletme sahiplerine uyarıda bulundu.Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bundan sonra da çalışmalarına hız vereceklerini ve bu tür denetimlerin daha sık yapılacağını belirttiler.

Yunak Belediye Başkanı Ali Konak , gazetecilere yaptığı açıklamada, denetimlerde herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadıklarını söyledi.Denetimlerin devam edeceğini belirten Konak , "Denetimlerimizde fiyat etiketi ve kasada olan fiyat karşılaştırılması, ürünün son kullanım tarihinin geçip, geçmediğini kontrol ettik. Şu ana kadar yapılan denetimlerde bir sıkıntı yaşamadık. Denetimlerimiz devam edecek. Tüm zincir marketler ve gıda üzerine satış yapan her yer denetlenecek." diye konuştu.

Yunak Haber Editörü | Abdülkadir UYSAL 

YASAL UYARI : 
Yayınlanan haberler, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yunak Haber’e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin yayınlanması yasaktır.Haber sadece  Yunak Haber Akış Sistemi (YUN-HAS) üzerinden abonelere verilmektedir.


Bu haber 231 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi