.
Yunak Hacıfakılı Mahallesi Köy Konağı Yapımı Devam Ediyor
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Yunak Hacıfakılı Mahallesi Köy Konağı Yapımı Devam Ediyor
Bölge
2022-12-12 19:28

Yunak Hacıfakılı Mahallesi Köy Konağı Yapımı Devam Ediyor

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Yunak Belediyesi tarafından Hacıfakılı mahallesindeki köy konağı ve muhtarlık binasının yapımı tamamlanarak son aşamaya gelindi.Yunak Belediyesi, kırsal mahallelerde yaptığı köy konakları ile unutulmaya yüz tutmuş köy odası geleneğini yaşatmaya devam ediyor.Bu kapsamda Hacıfakılı Mahallesi’nde köy konağı yapımı için gerçekleştirilen çalışmada sona gelindi.

Yunak Belediye Başkanı Ali Konak , yaptığı açıklamada, kırsal yerleşim alanlarında yaşam kalitesinin yükseltilmesine yönelik çalışmaların hızla devam ettiğini bildirdi.

Kırsal mahallelerde yaptıkları köy konaklarıyla mahalle kültürünün kaybolmaması, dostluk, komşuluk ve dayanışma ilişkilerinin sürdürülmesini amaçladıklarını belirten Konak , merkez ve kırsal mahalleler arasındaki hizmet eşitliğini sağlamak için çaba harcadıklarını vurguladı.

İnşa edilen köy konaklarının mahallenin cenaze, hayır, toplantı gibi sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına da cevap vereceğini aktaran Konak , "İlçe merkezindeki mahallelerimizde ne varsa ilçe merkezine en uzak mesafedeki mahallelerimizde de o olacak.Bu hedef doğrultusunda yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. " açıklamasında bulundu.

Başkan Konak , ayrıca ; “ demokrasimizin temel taşlarından olan muhtarlarımızın daha iyi şartlarda ve ortamda hizmet verebilmeleri, vatandaşlarımızın köy konaklarında hizmetlerden daha iyi faydalanabilmeleri ve uzaklardan köylerine gelen vatandaşlarımızın daha iyi ağırlanabilmeleri için yapılan muhtarlık ve köy konağı yapımını tamamlamak üzereyiz. İlçemize hayırlı uğurlu olsun.“ dedi.

Başkan Ali Konak , “ Köy Konakları başta olmak üzere Yunak ilçesine yapılan yatırım ve hizmetlerin tümünde emeği ve desteği olan Ak Parti Konya Milletveki Orhan Erdem ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ‘a destek ve katkılarından dolayı teşekkür etti.

Yunak Haber Editörü | Abdülkadir UYSAL 

YASAL UYARI : 
Yayınlanan haberler, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yunak Haber’e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin yayınlanması yasaktır.Haber sadece  Yunak Haber Akış Sistemi (YUN-HAS) üzerinden abonelere verilmektedir.


Bu haber 201 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi