.
Hidayet Gazi Camiinde Yaz Kur’an Kursu Sona Erdi
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Hidayet Gazi Camiinde Yaz Kur’an Kursu Sona Erdi
Kültür-Sanat
2022-09-01 19:00

Hidayet Gazi Camiinde Yaz Kur’an Kursu Sona Erdi

Konya’nın Yunak ilçesinde yaz Kur’an kursları, düzenlenen veda programıyla tamamlandı.Yunak ilçesinde Camii ve Kur’an kurslarında 27 Haziran 2022 tarihinde açılan yaz Kur'an kursları 26 Ağustos itibariyle yeni eğitim öğretim yılının gelmesiyle birlikte sona erdi.

Yunak Hidayet Gazi Camii’nce çocukların ruh dünyasına dokunmak, manevi gelişimlerine ve ahlaki eğitimlerine katkı sunmak amacıyla başlatılan 2 aylık yaz Kur'an kursları sona erdi.04 – 15 yaş gurubunu kapsayan onlarca öğrencinin katılımıyla tamamlanan yaz Kur'an kurslarında öğrencilere Kur'an-ı Kerim, namaz, inanç, ibadet, ahlak ve Hazreti Muhammed'in (Sallallahu Aleyhi Vesellem) hayatı ile ilgili temel dini bilgiler öğretildi.

Yunak genelinde olduğu gibi Hidayet Gazi Camii’nde de çocuklar tarafından büyük bir ilgi gören ve yaklaşık 2 ay süren Yaz Kur'an Kursları boyunca camiler çocuklarla cıvıl cıvıl oldu.Yaz Kur'an Kursları kapsamında ilçe genelindeki tüm camilerde Kur’an- Kerim sesleri yankılandı.

Kurslarda yaz boyunca dini eğitimlerini alan çocuklar, aynı zamanda da kendileri için hazırlanan çeşitli ikramlar ve etkinliklerle de güzel vakit geçirdiler.2 ay süren kurslara katılan öğrenciler, her sabah büyük bir aşk ve mutluluk ile ellerine Kur'an-ı Kerim ve Elif Ba'larını alıp camilerin yolunu tuttular.

Yaz boyunca ilçedeki Hidayet Gazi Camii'ndeki kursa devamlılık gösteren öğrencilere Hayırsever İş Adamı Resul Güler , Adnan Yakın , Lüks Aksel Seyahat ve Yunak Haber tarafından hediye çekleri ile çeşitli hediye dağıtımı yapıldı.

Kursların kendileri için çok verimli ve dolu dolu geçtiğini söyleyen öğrenciler, kurslarda Kur’an-ı Kerim, temel dini bilgiler ve Peygamber Efendimizin hayatını öğrendiklerini ve bundan dolayı çok mutlu olduklarını , okullar açıldığında da camiye gelmeye devam edeceklerini ve camide öğrendikleri bilgileri ise hayatlarında tatbik etmek için çabalayacaklarını dile getirdiler.

Kursun kapanış programında konuşan Cami İmam Hatibi Hanifi Yelken , çocuklarını kursa göndererek camilerin şenlenmesine vesile olan velilere teşekkür etti.Yelken , Kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'in hayattaki yeri ve öneminden bahsederek kursların öğrencilerin maneviyatına büyük katkılar sağladığını söyledi. Kurs süresince öğrencilere Kur'an-ı Kerim eğitiminin yanında itikat, ibadet, güzel ahlak ile birlikte milli ve manevi konularda da eğitim aldıklarını kaydetti.

Yunak Haber Editörü | Abdülkadir UYSAL 

YASAL UYARI : 
Yayınlanan haberler, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yunak Haber’e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin yayınlanması yasaktır.Haber sadece  Yunak Haber Akış Sistemi (YUN-HAS) üzerinden abonelere verilmektedir.

 


Bu haber 563 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi