.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Kalaycı'nın Yunak Ziyareti
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
MHP Genel Başkan Yardımcısı Kalaycı'nın Yunak Ziyareti
Siyaset
2022-06-19 13:14

MHP Genel Başkan Yardımcısı Kalaycı'nın Yunak Ziyareti

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı Yunak’ta "Adım Adım 2023, İlçe İlçe Aydınlatma" toplantısına katıldı.Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı , Yunak Borsa İstanbul Yatılı Bölge Ortaokulu Konferans Salonu’nda düzenlenen programda partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Kalaycı, "Adım Adım 2023, İlçe İlçe Aydınlatma" toplantısında, enerji ve döviz kurundaki yükselişin tek nedeninin büyük ölçüde dışa bağımlı olunmasından kaynaklandığını ve bununla birlikte enflasyondaki tırmanışın engellenmesi ve dövizdeki suni yükselişin durdurulması amacıyla hükümetin gerekli olan tüm tedbirleri aldığını söyledi.

Türkiye’nin uluslararası küresel borçluluk listesinde en az borcu olan ülkeler arasında yer aldığını ifade eden Kalaycı , “Terörle mücadelemizdeki başarımızdan dolayı birilerinin oyunlarını bozduk.Onlarda bunun rövanşı olarak ülkemizi ekonomik olarak baskı altında tutmak için ellerinden geleni yapıyorlar.Burada bir oyun var bunu iyi görmeliyiz ve ona göre davranmalıyız. Döviz artışı birilerinin oyunu. Bu suni artışlarla ülkemizi ve vatandaşlarımızı zora sokmaya çalışıyorlar.Ama ne yaparlarsa yapsınlar büyüyen yükselen bir ülkeyiz.Cumhur ittifakı olarak tek amacımız Türkiyeyi süper güç haline getirmektir" diye konuştu.

Kalaycı , muhalefetin 6’lı masasına da vurgu yaparak , “Türkiye’de iktidarı değiştirmenin tek yolu yüce milletimizdir.Hiç bir kimse hiçbir parti başka yerlere güvenmesin “ifadesini kullandı.

Suriye’nin kuzeyindeki terör yuvalarına bir gece ansızın girebileceklerinin altını çizen Kalaycı , “ Nisan ayında başlatılan Pençe-Kilit Operasyonu ile Irak'ın kuzeyindeki terör barınakları yerle bir edilmiş, yüzlerce terörist etkisiz hale getirilmiştir. Suriye'nin kuzeyinde terör eylemlerinde artış görülmektedir. Sınırlarımızın hemen ötesindeki bölücü terör örgütlerinin yok edilmesi gerekmektedir.Bölgeye yönelik yeni bir harekat mecburiyet haline gelmiştir. Bir gece ansızın gireceğiz, teröristler her neredeyse başlarını ezeceğiz"dedi.

Kalaycı, son olarak Türkiye'nin içinde bulunduğu zor günlerin çok yakında geride kalacağının altını çizerek, "Ülkemiz , Cumhur İttifakı ile yükselecektir.Ana gayemiz, lider ülke Türkiye hedefine ulaşmaktır. Türkiye'ye diş bileyen emperyalist güçlerin alayı birden karşımızda hizalansa da Türk milleti, kutlu hedeflerine Allah'ın izni ve inayetiyle ulaşacaktır." diye konuştu.

Program , STK temsilcilerinin , muhtar ve vatandaşların sorun ve isteklerinin yer aldığı , çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı istişare toplantısı ile sona erdi.

Programa ,Mustafa Kalaycının yanı sıra , MYK üyeleri Güzide Çıpan ve Özer Karakayacı, MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, Yunak Belediye Başkan Vekili Bekir Coşkun , MHP Yunak İlçe Başkanı Bayram Çil , Ak Parti Yunak İlçe Başkanı Cihat Şekeroğlu , MHP Akşehir İlçe Başkanı Salih Akça , MHP Çeltik İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirkazık Konya İl ve ilçe yönetiminden partililer , Cumhur ittifakı üyeleri ,sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Yunak


Bu haber 894 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi