.
Yunaklı Aşık Molla Rahim 42 Yıl Sonra Resmi Programla Anıldı
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Yunaklı Aşık Molla Rahim 42 Yıl Sonra Resmi Programla Anıldı
Kültür-Sanat
2022-05-29 20:12

Yunaklı Aşık Molla Rahim 42 Yıl Sonra Resmi Programla Anıldı

Konya’nın Yunak ilçesinde Yunak Kaymakamlığı öncülüğünde , Yunak Belediyesi , Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yunak Meslek Yüksek Okulu işbirliğiyle “Yunaklı Aşık Molla Rahim Günleri ve Şiir Dinletisi” programı düzenledi.

1902 yılında, Yunak’ın Adakasım köyünde dünyaya gelen 20.Yüzyılın Yunus’u olarak da adlandırılan Aşık Molla Rahim’in tanıtılması, eserlerinin yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacı ile Aşık Molla Rahim'in hayatının anlatıldığı etkinlik gerçekleştirildi.

Yunak Borsa İstanbul Yatılı Bölge Ortaokulu Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlik Aşık Molla Rahim’in hayatının yer aldığı sinevizyon gösterisi ile başladı.Konya Meslek Edindirme Kursları Yunak Şubesinde müzik öğretmeni olarak görev yapan aynı zamanda da TRT sanatçısı olan Özgür Demirhan ve orkestra ekibi Ebru Çocar , Neslihan Yılmaz ile Beytullah Türkmen’in seslendirdiği müzik dinletisi büyük beğeni topladı.

Program yazar Bülent Keskin ve Kadir Öztaş'ın kaleme aldığı "Aşık Molla Rahim Güldestesi" adlı kitabında yer alan şiirlerin öğrenciler tarafından okunması ve çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından plaket takdim edilmesiyle sona erdi.

Programa Yunak Kaymakamı Murat Karahan , Yunak Belediye Başkanı Ali Konak , Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Bekir Coşkun , Geçmiş Dönem Yunak Belediye Başkanı Hasan Ürün , Yunak Meslek Yüksek Okul Müdürü Kadir Öztaş , Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan , MHP Yunak İlçe Başkanı Bayram Çil , BBP Yunak İlçe Başkanı Bülent Komik , Hayırsever İş Adamı Resul Güler daire ve kurum amirleri ile diğer davetliler katıldı.

Yunak Haber Editörü | Abdülkadir UYSAL 

YASAL UYARI : 
Yayınlanan haberler, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yunak Haber’e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin yayınlanması yasaktır.Haber sadece  Yunak Haber Akış Sistemi (YUN-HAS) üzerinden abonelere verilmektedir.

Yunak

 


Bu haber 534 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi