.
BBP Partisi Genel Başkanı Destici Yunak’ta Konuştu
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
BBP Partisi Genel Başkanı Destici Yunak’ta Konuştu
Siyaset
2022-02-28 12:07

BBP Partisi Genel Başkanı Destici Yunak’ta Konuştu

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Konya’nın Yunak ilçesinde gelen Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Yunak İlçesinde bulunan BBP Yunak  İlçe Teşkilat Binasının açılışına katıldı.İlçe Parti Teşkilatı binasında partililerle bir araya gelen Genel Başkan Destici, gündem değerlendirmesi yaparak istişarelerde bulundu.Buradan partililerle birlikte esnaf ziyaretine geçen Genel Başkan Destici, esnaflarla bir süre sohbet edip , sorun ve isteklerini dinledi.Esnaf ziyaretinin ardından Genel Başkan Destici, Partisi tarafından düzenlenen birlik yemeği etkinliğine katıldı.ŞİMDİ AYRINTILAR…

“BBP Genel Başkanı Destici, Yunak’ta Konuştu”

"Dünyanın BM başta olmak üzere bütün uluslararası kuruluşlarının, Rusya'ya yönelik daha ağır yaptırımları devreye sokması, Batı'nın bu konuda daha kararlı bir tutum göstermesi, caydırıcı kararlar alması, gerekirse askeri seçeneğin de masada olduğunu Rusya'ya hissettirmesi gerekiyor"dedi.BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Rusya'nın Ukrayna saldırısına karşın Birleşmiş Milletler ve diğer kuruluşların, askeri seçeneğin de masada olduğunu Rusya'ya hissettirmesi gerektiğini söyledi.Destici, bir dizi programa katılmak üzere geldiği Konya'nın Yunak ilçesinde, partisinin ilçe teşkilat binasının açılışını gerçekleştirdi.Açılışın ardından esnafı ziyaret eden Destici, Birlik İş Merkezi Konferans Salonu’nda  salonunda düzenlenen Büyük Birlik Buluşması Programı'nda, Türk-İslam aleminin Miraç Kandili'ni tebrik etti.Destici, vatanın birliğinden, beraberliğinden ve devletin varlığından yana olanlarla birlikte olduklarını belirterek, "Asla etnik ve mezhepsel temelli bakmadık ve bakmayız. Çünkü bunlar, inancımıza, kültürümüze ve bu toprakların mayasına aykırı olan şeylerdir. Bizi bölmek, parçalamak, bir Irak, Suriye ve Kafkaslar yapmak için emperyalist güçler ve içerideki iş birlikçiler elbette çok uğraştı. Bu aziz millet, Kürt'üyle, Türkmen'iyle, Alevi'siyle, Sünni'siyle bugüne kadar buna fırsat vermedi. Allah'ın izniyle de bundan sonra da vermeyeceğiz. Çünkü biz kardeşiz, bunu kimse bozamayacak." diye konuştu.

 "Güçlüler, Kanun ve Uluslararası Hukuk Tanımamıştır"


Rusya'nın topyekun bir işgal ve operasyon gerçekleştirdiğini vurgulayan Destici, bu saldırıların durdurulması gerektiğini dile getirdi.Ukrayna'nın bağımsız bir devlet olduğuna dikkati çeken Destici, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ey Putin ve Rusya, nükleer güce, on binlerce füze ve en ağır silahlara sahip oluyorsun, istediğin birliğe dahil oluyorsun da Ukrayna niye olamıyor? Yani Birleşmiş Milletler sözleşmesi açık, bağımsız olan her devlet kendiyle ilgili kararı kendisi verir. Bir başka devletin ona baskı yapması hatta daha da ileriye giderek işgale yeltenmesi, operasyona kalkışması asla kabul edilemez. Uluslararası hukuka göre de kabul edilemez ama maalesef güçlüler, kanun ve uluslararası hukuk tanımamıştır. Rusya bunun aynısını daha önce Gürcistan, Osetya ve Abhazya'ya yaptı. Onun daha öncesinde o bölgedeki Türk ve Müslüman halklara yaptı. Ondan sonra geldi, Kırım'ı ilhak etti, işgal etti."

"Bu İşgal Girişimini Reddediyoruz"

Ukraynalı çocuk ve kadınların, canlarını kurtarmak için memleketlerini terk ettiğini anımsatan Destici, şunları kaydetti: "Bunu lanetliyoruz, bu işgal girişimini reddediyoruz ve doğru bulmuyoruz.Dünyanın BM başta olmak üzere bütün uluslararası kuruluşlarının, Rusya'ya yönelik daha ağır yaptırımları devreye sokması, Batı'nın bu konuda daha kararlı bir tutum göstermesi, caydırıcı kararlar alması, gerekirse askeri seçeneğin de masada olduğunu Rusya'ya hissettirmesi gerekiyor. Mutlaka ama mutlaka bu işgalin durdurulması gerek. Eğer işgal durmazsa Rusya, yarın doğuda Müslüman Türk devlet ve topluluklar başta olmak üzere pek çok ülkeye daha saldıracak ve işgal etmeye kalkacaktır. Putin, 'Lenin'in bıraktığı, bağımsızlık verdiği devletleri işgal edeceğim. Ya benim boyunduruğum altına girecek ya da işgal edeceğim' diyor. Kars ve Ardahan 1917'de yapılan anlaşmayla Türkiye'de kaldı. Yarın bizim de kapımıza dayanırsa hiç kimse şaşırmasın. Onun için bugün komşumuza, dost bir ülkeye işgal yapılırken sessiz kalmamamız ve bu işgale karşılık vermemiz gerekir ki Sayın Cumhurbaşkanımız, Dışişleri Bakanımız, hükümetimiz ve devletimiz bunu yaptı. Bunu doğru buluyor ve Rusya'nın işgaline karşı dost ve komşu ülke Ukrayna'nın yanında olduğumuzu bir kere de buradan hatırlatmak istiyorum." İfadelerini kullandı.Genel Başkan Destici Yunak’tan bir başka programa katılmak üzere Ankara’ya hareket etti.Programa Genel Başkan Destici’nin yanı sıra BBP Konya İl Başkanı Osman Seçkin , Yunak İlçe Başkanı Bülent Komik , BBP Geçmiş Dönem Belediye Başkan Adayı Yusuf Bayat ve diğer partililer katıldı.

Yunak Haber Editörü | Abdülkadir UYSAL 

YASAL UYARI : 
Yayınlanan haberler, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yunak Haber’e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin yayınlanması yasaktır.Haber sadece  Yunak Haber Akış Sistemi (YUN-HAS) üzerinden abonelere verilmektedir.

Mustafa Destici

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Destici


Bu haber 705 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi