.
Yunak’lı Hafız Mesut Akdağ Hocaefendi Hakka Yürüdü
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Yunak’lı Hafız Mesut Akdağ Hocaefendi Hakka Yürüdü
Yaşam
2020-03-20 21:46

Yunak’lı Hafız Mesut Akdağ Hocaefendi Hakka Yürüdü

Hafız Mesut Akdağ 56 yaşında geçirdiği ani rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti.Hafız Mesut Akdağ’ın ölüm haberi başta akrabaları olmak üzere tüm sevenlerini yasa boğdu.Yaklaşık 40 yıldır hafız olan Akdağ , Yunak , Emirdağ , Tuzlukçu ve bölge genelinde gönüllü olarak görev yaptığı dönemlerde yüzlerce talebe yetiştirdi.Oldukça mütevazı bir yaşam süren Emekli Müftü Koçyazılı Osman Odabaşı’nın öğrencisi olan Mesut Akdağ hocaefendi Kur'an'a ve kıraat ilmine olan sadakatıyla takdir toplayan bir insan olarak tanınıyordu.Bir süre önce hafız Mesut Akdağ Hocaefendi'yi ziyaret ettiğini söyleyen bir vatandaş , "Bilinci sadece Kur'an'a açıktı. Dünyaya gözleri kapalı Kur'an'a açık bir insandı" dedi.Yunak ve bölgesinde yüzlerce talebe yetiştirdiğini vurgulayarak "Mükemmel bir insandı.Yekta sahibiydi. Yılarca, çocukluğumuzdan beri onun sesiyle Kur'an'ı dinledik, huzur bulduk" ifadelerini kullandı.Yunak ilçe müftülüğünden emekli olan imam hatip İlyas Uludağ ise , “hafız Mesut hocamız , ilçemizin ulu pınarlarından bir pınardı.Aniden aramızdan ayrılışı bizleri derinden üzdü.Allah rahmet eylesin.Eş dost ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum”dedi.Mesut Akdağ’ın cenazesi Perşembe günü öğle namazının ardından Yunak kabristanına defnedildi.
“Vefat Süreci”
Edinilen bilgiye göre, Konya Selçuklu Tıp Fakültesi’nde 5 gündür yoğun bakım servisinde tedavi altında olan Hafız Mesut Akdağ aniden rahatsızlanarak hayata gözlerini yumdu.Yaklaşık 2 ay önce hastaneye kaldırılan Hafız Akdağ , ayağındaki kırık tedavisi için hastaneye yatırılmıştı.Bu süreçte kendisini ziyaret etmek isteyenler ise onunla görüşebilmişti.

Yunak Haber Editörü | Abdülkadir UYSAL 

YASAL UYARI : 
Yayınlanan haberler, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yunak Haber’e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin yayınlanması yasaktır.Haber sadece  Yunak Haber Akış Sistemi (YUN-HAS) üzerinden abonelere verilmektedir.

yunak


Bu haber 33709 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi