.
Yunak Bu Kış Doğalgaz İle Isınacak
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Yunak Bu Kış Doğalgaz İle Isınacak
Ekonomi
2022-08-13 09:09

Yunak Bu Kış Doğalgaz İle Isınacak

Konya’nın Yunak ilçesini doğalgaza kavuşturacak olan 8200 metrelik hat çalışması düzenlenen törenle başladı.Yunak Belediyesi ve Enerya Konya Gaz Dağıtım A.Ş. iş birliğiyle ilçede gerçekleştirilen doğal gaz altyapı çalışmaları Eşme Mahallesi'nde başladı.

Yunak’ta , bu kış doğalgaz gelmesi için çalışmalar hız kazanırken, ilk kazma vuruldu. Yüklenici firma tarafından Fatih Mahallesini Eşme Mahallesine bağlayan yolda ilk hat döşemesi yapılırken, ilk etapta 8 bin 200 metre alanda bulunan yerleşim alanları bu kış doğalgaz ile buluşturulacak.Yunak Belediye Başkanı Ali Konak’ın öncülüğünde yapılan doğalgaz girişimleri sonuç verdi.Artık bu kıştan itibaren Yunak ‘da doğalgaz ile ısınacak.Eşme Mahallesinde ilk hat döşeme çalışmasına Yunak Belediye Başkanı Ali Konak , Başkan Yardımcısı Hacı Erşan , Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Bekir Coşkun ,Eşme Mahalle Muhtarı Mehmet Sade , AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Telis ile birlikte şirket temsilcileri katıldı.

Yunak Belediye Başkanı Ali Konak yaptığı açıklama da; “Yunak belediyesi olarak Yunak için ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyoruz. Uzun süredir planladığımız doğalgaz projesini hayata geçirmek ve ilk hattı döşeme için buradayız.Yunak her geçen yıl büyüyen ve gelişen bir ilçe. Günümüz şartlarında halkın rahatlığı için bizlerde her çalışmamızı buna göre ayarlıyoruz. Doğalgaz hattımız ilk etapta 8 bin 200 metre alanı kapsayan bir bölümde yapılacak.Hemen arkasından da büyük bir ihtimalle bu çalışmayı genişleteceğiz.İnşallah planladığımız zaman olan bu kış Yunak halkını doğalgaz ile tanıştıracağız. Daha sonra diğer mahallelerimize de doğalgaz hattını döşeyeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Her rahmette bir zahmet olduğunu ifade eden Başkan Konak , “ Çalışmalar nedeniyle kazılar olacak. Bu zahmete de biraz katlanacağız. Hat tamamlandığında üst yapı ivedikle yapılacak. Bölge halkımıza da muhtarlarımıza da burada özveri düşüyor biraz çaba sarf edip zahmet çekeceğiz ama sonunda doğalgaza kavuşacağız.Bu duygu ve düşüncelerle , ilçemizin doğalgaza kavuşmasında geçmişten bugüne bu hizmetin kazandırılmasına emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.Vatandaşlar da Konak’a çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Yunak Haber Editörü | Abdülkadir UYSAL 

YASAL UYARI : 
Yayınlanan haberler, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yunak Haber’e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin yayınlanması yasaktır.Haber sadece  Yunak Haber Akış Sistemi (YUN-HAS) üzerinden abonelere verilmektedir.


Bu haber 103 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi