.
Yunak’ta Örnek Alınacak Birlik Beraberlik Ruhu
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Yunak’ta Örnek Alınacak Birlik Beraberlik Ruhu
Eğitim
2022-05-14 17:44

Yunak’ta Örnek Alınacak Birlik Beraberlik Ruhu

Konya’nın Yunak ilçesi Yavaşlı Mahallesi İlkokulu’nda yıl sonu sergisi ve okul yararına kermes düzenledi.Bir okuldan daha fazlası olan Yavaşlı İlkokulu’nun düzenlemiş olduğu Kermes şenliğine Yunak halkı , veliler ve ilçe protokolü tarafından yoğun ilgi gösterildi.Tüm protokol üyelerini çiçeklerle karşılayan öğrenciler köy okulunun sıcaklığını ve samimiyetini fazlasıyla hissettirdiler.Okul bahçesindeki kermeste, mahalle muhtarlığı ,öğrenci, veli ve öğretmenlerin işbirliğiyle hazırlanan el emeği ürünler ile yöresel hamur işleri ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.İlçe protokolünün ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kermeste ayrıca öğrencilerin yıl içerisinde yaptığı resim ve diğer çalışmalar da sergilendi.

Programda Yavaşlı İlkokulu öğrencilerinden oluşan mehter takımı gösterisi eşliğinde dinleti sunuldu.Sonrasında okulun ana sınıfı ile 3 ve 4. sınıf öğrencilerinden oluşan Yavaşlı yöresi halk oyunları gösterisi katılanlardan büyük alkış aldı.Kermesin açılışında konuşan Yunak Kaymakamı Murat Karahan , kermesin hayırlı olmasını dileyerek, hazırlanmasında emeği geçenlere ve açılış programına katılanlara teşekkür etti.

Yunak Belediye Başkanı Ali Konak ise , “Kermesler ve diğer etkinliklerin amacı birbirlerini anlama hoşgörü ile bakabilme ve dayanışmadır.Bugün görüyorum ki bu okulumuzun velileri, öğretmenleri ve mahalle halkı dayanışma içindedir.Her zamankinden fazla birliğe beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyacı olduğumuz bu günlerde böyle bir kermesin oluşturulması çok yerinde bir karar olmuş. Emeği geçenleri ve özellikle köy okulumuzun öğretmenlerini tebrik ediyorum. Başarılarının, sevgilerinin, dayanışmalarının ve kardeşliklerinin devamını diliyorum. Kermesiniz hayırlı olsun” dedi.

Konuşmalar ardından kermes açılış kurdelesini Kaymakam Karahan , Başkan Konak ve minik öğrenciler birlikte kesti.Daha sonra protokol üyeleri kermes alanlarını ziyaret ederek açılan stantlarda hazırlanan ürünleri yakından gördü.

Programa Kaymakam Karahan ile Başkan Konak’ın yanı sıra başkan yardımcısı Hacı Erşan , MHP Yunak İlçe Başkanı Bayram Çil , İYİ Parti Yunak İlçe Başkanı Ali Köker , Ak Parti Yunak Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Telis , Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan , Yunak İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hasan Yaz , Yunak SYDV Müdürü Özkan Kılınç , Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdullah Tunçez , Kerim Atik , Yavaşlı Mahalle Muhtarı Mesut Aydemir , Hayırsever İş Adamı Kenan Bayır ve diğer davetliler katıldı.

Yunak Haber Editörü | Abdülkadir UYSAL 

YASAL UYARI : 
Yayınlanan haberler, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yunak Haber’e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin yayınlanması yasaktır.Haber sadece  Yunak Haber Akış Sistemi (YUN-HAS) üzerinden abonelere verilmektedir.

Yunak

YunakBu haber 111 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi