.
İki Yıl Sonra Bayram Namazında Yüzler Güldü
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
İki Yıl Sonra Bayram Namazında Yüzler Güldü
Bölge
2022-05-03 22:02

İki Yıl Sonra Bayram Namazında Yüzler Güldü

Konya’nın Yunak ilçesinde Ramazan Bayramı büyük bir coşkuyla idrak edildi.Yunak’ta Covid-19 nedeniyle 2 yıldır kılınamayan bayram namazı, bu yıl pandeminin etkisini kaybetmesi ve normalleşmeyle birlikte camilerde coşkuyla kılındı.Koronavirüs nedeniyle 2 yıldır buruk bir bayram geçiren Yunaklı vatandaşlar bu bayramı sosyal mesafesiz ve maskesiz olarak sevdikleriyle tokalaşıp kucaklaşarak kutladı.Yunak’ta vatandaşlar bayram namazı için Hidayet Gazi Camisi'nde bir araya geldi.Hidayet Gazi Camii İmam Hatibi Hanifi Yelken , vaazında tutulan oruçların ve yapılan ibadetlerin Allah katında kabul olmasını diledi.Çok sayıda vatandaşın katılımıyla kılınan namazda salavat getirilmesiyle manevi atmosfer oluştu.Cemaat, bayram namazını kıldıktan sonra okunan hutbe ve duanın ardından birbiriyle bayramlaştı.

“İlçemizde Özlem Duyulan Her Şey Birbir Geri Geldi”

Karantinalar, kısıtlamalar, 'sosyal mesafe' gibi daha önce hayatımızda olmayan kavramlar... Sevdiklerimizden, sarılmaktan, hasret gidermekten uzak kaldık. En çok da bayramlarda hissettik sarılmanın, bir arada olmanın eksikliğini. Bayramlar değil miydi hepimizi bir araya getiren, küsleri barıştıran, görüşmeyenleri görüştüren. Son iki yılın dört bayramını da uzaktan uzağa mesajlarla, kalpten kalbe giden o gizli yola güvenerek geçirdik.Şükür ki artık pandeminin sonuna geldik.Vakalar gözümüzü korkutmuyor. İşte pandemi endişesi ve uzaklığıyla geçen son iki yıldan sonra ilk kez bu Ramazan Bayramı'na maskeleri hem yüzümüzden hem ruhumuzdan çıkararak giriyoruz. Sarılmayı, el öpmeyi, sevdiklerimizle, ailemizle bir arada olmayı özledik.Yunak Haber olarak öncelikle Yunaklı hemşerilerimizin olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutlarız.

Yunak Haber Editörü | Abdülkadir UYSAL 

YASAL UYARI : 
Yayınlanan haberler, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yunak Haber’e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin yayınlanması yasaktır.Haber sadece  Yunak Haber Akış Sistemi (YUN-HAS) üzerinden abonelere verilmektedir.

Yunak


Bu haber 199 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi