.
Yunak’ta Pazarın Ateşi Düştü
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Yunak’ta Pazarın Ateşi Düştü
Bölge
2022-04-20 23:09

Yunak’ta Pazarın Ateşi Düştü

Konya’nın Yunak ilçesinde önceki haftalarda tavan yapan sebze ve meyve fiyatlarında önemli oranda düşüş yaşandı, yeşillikler ise bu düşüşten pek etkilenmedi.Fiyatlarda düşüş yaşanması bugün kurulan Çarşamba Pazarı’nı hareketlendirdi.Yunak ilçesinde yaklaşık 2 aydır büyük artış gösteren sebze meyve fiyatları bu hafta yüzde 40’a varan oranlarda düştü.Domates , patlıcan , biber ve salatalıkta görülen fiyat düşüşünün patetes'te yaşanmaması dikkat çekti.Yunak’ta cep yakan sebze fiyatları bu hafta havaların ısınması ve üretimin artması ile bir nebze olsun düştü.Geçen hafta 18 TL ‘den satılan domates 12 /10 TL ‘ye , 25 TL’ye satılan patlıcan 15 TL’ye , 20 TL ‘ye satılan salatalık ise 15 TL ‘ye düştü.Kuru soğanda da görülen fiyat düşüşünün patetes'te yaşanmaması dikkat çekti.Vatandaşlar ise fiyat düşüşünün yetersiz olduğu görüşünde.

“Fiyatlar Yinede Pahalı”

Emekli olduğunu söyleyen Dilek hanım ise , fiyatlarda geçen haftalara göre biraz düşüşün olduğunu ifade ederek “fiyatlar düşmüş olsada halen pahalı.Çantayı dolduramıyoruz.İhtiyaçlarımızı alamıyoruz.Sadece bakıp geçiyoruz” ifadelerini kullandı.Pazarcı esnafı da , fiyatlarda azalma olmasına rağmen bekledikleri kadar satış yapamadıklarını ifade ediyor.

“Biber ve Patlıcan Yarı Yarıya Düştü”

Pazarcı esnaflarından 43 yaşındaki Kemal Bey , fiyatların düşmesindeki sebebin sebze ve meyvenin bollaşmasından kaynaklandığını ifade ederek, “Sebze bol olunca fiyatlar düşer, az olunca ve ihracat olursa yükselir. Fiyatlar normal, geçtiğimiz hafta patlıcan 30 liraydı, bugün 15 lira, biber 25 liradan 15 liraya düştü. Sadece domateste fazla düşüş yok, o da domates ihracatı olduğu için. Biber, patlıcan ve salatalık fiyatları düştü. Pırasa ve ıspanak fiyatları da yerinde sayıyor. Şuan pazardaki ürünlere de talep az” dedi.

Yunak Haber Editörü | Abdülkadir UYSAL 

YASAL UYARI : 
Yayınlanan haberler, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yunak Haber’e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin yayınlanması yasaktır.Haber sadece  Yunak Haber Akış Sistemi (YUN-HAS) üzerinden abonelere verilmektedir.Bu haber 377 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi