.
4 Yaşında Ama İstiklal Marşının Tamamını Ezbere Biliyor
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
4 Yaşında Ama İstiklal Marşının Tamamını Ezbere Biliyor
Kültür-Sanat
2022-03-19 15:14

4 Yaşında Ama İstiklal Marşının Tamamını Ezbere Biliyor

Konya’nın Yunak ilçesinde okuma yazma bilmeyen 4 yaşındaki Zeynep Sare Karayel , İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını ezbere okuyor.Yunak’ta İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını ezbere okuyan 4 yaşındaki Zeynep Sare Karayel , görenleri şaşırtıyor.Kızlarının 2 yaşından bu yana İstiklal Marşı'na karşı sevgi ve ilgisi olduğunu belirten ailesi ''Zeynep Sare’nin ezberi çok kuvvetli. Yaşının küçük olmasına rağmen geçtiğimiz yıllara kadar olan şeyleri bana hatırlatması beni çok şaşırtıyor.Zeynep İstiklal Marşı'nı ilk defa söylediğinde şaşırmıştık ve bizde ona eşlik etmiştik'' dedi.Yunak ilçesi Fatih Mahallesi’nde yaşayan Hakkı Karayel ve Keziban Kareyel çiftinin 4 yaşındaki kızları Zeynep Sare , İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını ezbere okuması ile dikkat çekiyor.Yaklaşık 2 ay içinde İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını da ezberleyen 4 yaşındaki çocuğun hiçbir eğitim almamasına rağmen İstiklal Marşı’nı ezbere okuması görenleri şaşırtıyor.Anne ve babasının İstiklal Marşı’nı, okumaları ile zamanla İstiklal Marşı'nı ezberleyen Zeynep Sare , güçlü hafızası ile de dikkat çekiyor.Kızının herhangi bir eğitim almadığını belirten Hakkı Karayel , çocuklarının ilk kez İstiklal Marşı’nı ezbere okuduğunda şaşkınlık yaşadıklarını ifade ederek, ”Kızım yaklaşık 2 ay içinde annesinin yönlendirmesiyle İstiklal Marşımızı öğrendi.Yaşı küçük olduğu için ilk kez duyanlar şaşırıyorlar. Evlenmeden önce hayalimdi, bir çocuğum olsun ona öğreteceğim ilk şey İstiklal Marşımız olacak diyordum. Bu hayalimde kızımla birlikte gerçek oldu.Ben bir eğitimci ve öğretmenim , tarihimi de çok seviyorum. Kızımın ilk olarak milli bilinci kazanmasını istedim. O şekilde de yetiştirmeye gayret ediyoruz “dedi.Annesi Keziban Karayel ise ; kızıyla gurur duyduğunu, kısa sürede İstiklal Marşı’nı ezberlediğini belirterek, “Zeynep kızım İstiklal Marşını öylesine çok seviyorki , bir çok defa uykusunda bile İstiklal Marşını okuduğunu duydum.O, bağımsızlığımızın sembolü olan İstiklal Marşı’nı okurken, bir anne olarak çok duygulandım. Kızımla gurur duyuyorum. Bu topraklarda yaşayan herkesin İstiklal Marşı’nı bilmesi ve çocuklarına öğretmesi gerekir’ dedi.

“İstiklal Marşı'nın Tamamını Ezbere Okuyan 4 Yaşındaki Çocuk, Kaymakam Karahan’ı Şaşırttı”

Ayrıca Yunak’ta 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü resmi programında sahne alarak ilk kez İstiklal Marşı'nın tamamını ezbere okuyan 4 yaşındaki Zeynep Sare , programa katılan Yunak Kaymakamı Murat Karahan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan’ı oldukça şaşırttı.Kaymakam Karahan ve Müdür İşcan , öperek kutladığı minik Zeynep Sare’ye hediye vermişti.Küçük kızın duygulu bir şeklide İstiklal Marşı’nı okuması; dinleyenleri de oldukça duygulandırdı.Zeyne Sare , küçücük yaşına rağmen; 10 kıtalık İstiklal Marşı’mızı ezberlemesi ve okuması herkesi gururlandırdı.

Yunak Haber Editörü | Abdülkadir UYSAL 

YASAL UYARI : 
Yayınlanan haberler, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yunak Haber’e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin yayınlanması yasaktır.Haber sadece  Yunak Haber Akış Sistemi (YUN-HAS) üzerinden abonelere verilmektedir.

Yunak

YunakBu haber 197 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi