.
Yunak’lı Yaşar Bebek Yardım Bekliyor
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Yunak’lı Yaşar Bebek Yardım Bekliyor
Sondakika
2021-12-02 13:12

Yunak’lı Yaşar Bebek Yardım Bekliyor

Konya’nın Yunak ilçesinde yaşayan Gölcür ailesinin 1,5 yaşındaki bebeklerine Skolyaz  teşhisi konuldu. Aile, o teşhis konulduğu günden beridir küçük çocuklarının tedavi masraflarını ödeyebilmek için uğraşıyor ama artık karşılayamaz duruma geldi.Baba Osman Gölcür , hayırseverlerden 17 aylık Yaşar bebeğin tedavisi  için yardım bekliyor.17 aylık Yaşar bebek , ameliyat olup sağlığına kavuşabilmesi için gereken 60 bin TL’nin bulunmasını bekliyor.Önümüzdeki günlerde bebeklerinin ameliyat olması gerektiğini ifade eden Yaşar bebeğin ailesi , çocuklarının bir an  önce yaşıtları gibi oynamasının  hayalini kuruyor. Tedavi edilmediği taktirde başta ölüm , kısmi felç, yürüme, bağırsak ve mesane problemleri gibi  birçok soruna neden olabilecek hastalığı için Gölcür ailesinin tek istediği, çocuklarının  tedavi olması.
ŞİMDİ AYRINTILAR.

Konya’nın Yunak ilçesine bağlı Eğrikuyu mahallesinde doğuştan skolyoz (omurga eğriliği) hastası 1, 5  yaşındaki Yaşar Gölücür’ün  sağlığına kavuşması yapılacak ameliyata bağlı. Rahatsızlığı ileri düzeyde olan minik Yaşar’ın ameliyatının riskli olması nedeniyle endişeli olan ailesi, özel hastanelerin ameliyat için  60 bin lira  para istediğini, kendilerinin bunu ödeyebilecek güçlerinin bulunmadığını belirtip, yetkililerden ve hayırseverlerden yardım istedi.Yunak’ın kırsal Eğrikuyu Mahallesi'nde yaşayan ev kadını Sevda Gölcür (32)  ile Osman Gölcür’ün  (41)  17aylık  bebeğine omurga eğriliği teşhisi konuldu.Yunak’tan  , önce Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine oradan da Özel Akademi Meram Hastanesi’ne  giden Gölcür ailesinin 17 aylık bebeklerine omurga eğriliği teşhisi koyuldu. Gölcür ailesi yavrularının ölüm ve felç olma riski bulunduğunu ifade ederek bir an önce ameliyat olması gerektiğini ifade etti.Zor bir ameliyat olduğu için özel hastanelerdeki doktorları araştırdıklarını belirten Sevda Gölcür ,  "Yaklaşık 60 bin ile 70 bin lira arasında bir paraya ameliyatı gerçekleşebileceklerini söylediler. Eşim işsiz , ben ise ev kadınıyım. Maddi gücümüz bu ameliyatı yaptırmaya yetmez.Hayırseverlerin  bize el uzatmasını bekliyoruz" dedi.Çaresiz baba Osman Gölcür ise , "Bu ameliyatı kendi yaptırma imkanımız yok. 60  bin lirayı ben nereden bulabilirim.Maaşlı çalışan biri değilim.Zar zor  geçimimi sağlıyorum. Yetkililerimiz ve hayırseverlerimiz bize yardımcı olursa, 'Allah razı olsun' derim" diye konuştu.Eğrikuyu  Mahallesi Muhtarı Muhammet Aytaç  da, "Minik Yaşar’ın  durumu belli. Ailemiz tedavi masrafını karşılayacak duruma sahip değil. Yetkililerimiz ve hayırseverlerimizin desteğiyle oğlumuzun  sağlıklı birey olarak topluma kazandırılmasını istiyoruz. Ailemizin ekonomik durumu müsait olsaydı, ameliyatı zaten kendileri yaptırırdı. Mahalle olarak bizim de bu parayı karşılayacak durumumuz yok" dedi.

Yunak Haber Editörü | Abdülkadir UYSAL 

YASAL UYARI : 
Yayınlanan haberler, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yunak Haber’e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin yayınlanması yasaktır.Haber sadece  Yunak Haber Akış Sistemi (YUN-HAS) üzerinden abonelere verilmektedir.

Yunak


Bu haber 424 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi