.
Cumhurbaşkanının Hibe Müjdesi Yunak’lı Esnafın Yüzünü Güldürdü
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Cumhurbaşkanının Hibe Müjdesi Yunak’lı Esnafın Yüzünü Güldürdü
Ekonomi
2021-05-18 20:54

Cumhurbaşkanının Hibe Müjdesi Yunak’lı Esnafın Yüzünü Güldürdü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Kabine Toplantısı'nın ardından, Kovid-19 salgını nedeniyle esnaf ve sanatkara iki ayrı grup halinde hibe ödemesi yapılacağına ilişkin açıklaması, Yunak’lı esnaf ve işletmecileri memnun etti.Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iki ayrı grup halinde 1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkara 4 milyar 622 milyon liralık kaynağın karşılıksız verileceğini açıkladı.Cumhurbaşkanı'nın bu açıklaması, pandemi nedeniyle zor günler geçiren  esnaf tarafından sevinçle karşılandı.Yunak’ta kuaför işletmeciliği yapan Gökhan İçen ,  Yunak Haber’e yaptığı açıklamada, Kovid-19'la mücadele sürecindeki kısıtlamalar nedeniyle maddi zorluk yaşadıklarını, hibenin kendilerini bir miktar rahatlatacağını söyledi.İçen , esnafa verilen desteklerin sürmesini istedi.Yunak’ta camcılık yapan İsmail Ünal, kapanma sürecinde işlerinin azaldığını ifade ederek, "Sayın Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun, çok teşekkür ederiz. Bizim için ilaç olur." dedi.İlçede uzun yıllardır anahtarcılık mesleğini  yapan Yusuf Yelken , ise  salgın sürecinden, tüm Türkiye’nin olduğu gibi Yunak’ında  olumsuz etkilendiğini söyledi.Esnafın bu süreçte her zaman desteklenmesi gerektiğine işaret eden Yusuf Yelken ,  "Hükümetin esnafı düşünerek destek olması bizleri memnun etti. İnşallah bu desteklerin devamını da bekliyoruz. Çünkü salgın sürecinde en çok etkilenen esnaf oldu. Bu desteklerin esnafa faydası olacağını düşünüyoruz." dedi.Konu hakkında ilk resmi açıklama, Yunak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Ayaz’dan  geldi.Başkan Ayaz ,  hibe desteği açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Yunak’lı esnaflar  adına teşekkür ettiklerini bildirdi.Desteklerin, esnafa rahat bir nefes aldıracağına inandığını ve  yaklaşık 14 aydır zor bir süreç geçirdiklerini aktaran başkan İbrahim Ayaz , “ Tüm esnaflarımız  çok zor süreçler geçirdi. Burada en büyük mağduriyeti yaşayan yine bizleriz. Bu destekleme bizleri rahatlattı. Banka borçlarımız, aidatlarımız, ev geçim dertlerimiz çok büyük.İnşallah hayırlısı olsun. İnşallah arkadaşlarımızın da memnun olacağına inanıyorum.Ancak esnaf 1 Haziran'da kademeli olarak açılmayı istiyor." diye konuştu.

 

“2021 Hububat ve Bakliyat Fiyatları”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 2021 yılı hububat alım fiyatları ile ton başına sert ekmeklik buğday alım fiyatı 2 bin 250 liraya, arpa alım fiyatı 1.750 liraya çıkarıldı. Ayrıca bakliyat alım fiyatları ton başına kırmızı mercimekte 5 bin lira, yeşil mercimekte 4 bin lira, nohutta 4 bin 50 lira olarak belirlendi. Bu yıl için yaş çay alım fiyatı ise kilo başına 3,87 liraya, destekleme ile birlikte 4 liraya yükseltildi.

Yunak Haber Editörü | Abdülkadir UYSAL 

YASAL UYARI : 
Yayınlanan haberler, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yunak Haber’e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin yayınlanması yasaktır.Haber sadece  Yunak Haber Akış Sistemi (YUN-HAS) üzerinden abonelere verilmektedir.


Bu haber 1028 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi