.
Yunak’ta Korkutan Artçı Deprem
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Yunak’ta Korkutan Artçı Deprem
Sondakika
2021-02-10 17:51

Yunak’ta Korkutan Artçı Deprem

Konya'da 4.7, 4.1 ve 4.0 büyüklüğünde 3 deprem meydana geldi. Merkez üssü Mevlütlü - Tuzlukçu bölgesi olarak açıklanan deprem, Yunak başta olmak üzere  çevre il ve ilçelerden de hissedildi.Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Konya'nın Tuzlukçu ilçesinde art arda 3 deprem meydana geldiğini duyurdu. AFAD'dan yapılan açıklamada, 3 depremin 4.7, 4.1 ve 4.0 şiddetinde olduğu ve çevredeki birçok il ve ilçeden hissedildiği kaydedildi.

“7 Km. Derinlikte Meydana Geldi “

Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamada ise depremin merkez üssünün Mevlütlü - Tuzlukçu olduğu belirtildi. İlk depremin şiddetinin 4.5 olduğunu kaydeden Kandilli, derinliğin7.01 kmolduğunu aktardı. Deprem sonrası herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmadığı duyuruldu.

“İlk Paylaşım Soylu’dan Geldi”

Deprem sonrası sosyal medya platformu Twitter üzerinden paylaşım yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Konya'nın Tuzlukçu ilçesinde, saat 18.51'de 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. An itibariyle olumsuz bir durum söz konusu değildir. Valiliğimiz bilgilendirme yapmaya devam edecektir. Geçmiş olsun." dedi.

Yunak Haber Editörü | Abdülkadir UYSAL 

YASAL UYARI : 
Yayınlanan haberler, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yunak Haber’e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin yayınlanması yasaktır.Haber sadece  Yunak Haber Akış Sistemi (YUN-HAS) üzerinden abonelere verilmektedir.Bu haber 10343 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi