.
Yunak’ta Sokak Hayvanları Koruma Altında Olacak
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Yunak’ta Sokak Hayvanları Koruma Altında Olacak
Bölge
2020-10-21 21:01

Yunak’ta Sokak Hayvanları Koruma Altında Olacak

Konya’nın Yunak ilçesinde Yunak Kaymakamlığı ve Yunak Belediye Başkanlığı işbirliğiyle Sokak Hayvanlarına yönelik  tedbir ve kararların uygulanması ile   gerekli tüm önlemlerin alınması için resmi çalışma başlatıldı.İlçe kaymakamlığı makamında hayvansever gönüllüler ile bir araya gelen Yunak Kaymakamı Fatih Kurt , sokak hayvanlarını koruma ve onlara barınak sağlamak amacıyla çalışmaların çok kısa sürede başlayacağını ifade etti. Zor yaşam şartları nedeniyle barınak ve yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına gerekli desteğin verileceğini ifade eden Kaymakam Kurt , Yunak Belediyesi ile eş zamanlı çalışmalar yürüterek bazı projeleri hayata geçireceklerini söyledi.Kaymakam Fatih Kurt , sokak hayvanlarının aç kalmaması için kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde gerekli planlama , koordinasyon ve uygulamanın eksiksiz şekilde yerine getirileceğini ve vatandaşlarada ikamet ettikleri mahallelerde sokaktaki can dostları için duyarlı olunması için çağrıda bulundu.Yunak Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Coşkun’un da katıldığı toplantıda alınan karalar şu şekilde sıralandı.

Bir hafta içerisinde Yunak ilçe genelinde 10 farklı yerde belirlenen yerlere “sokak hayvanlarını besleme noktası “ oluşturulacak.

Sokak hayvanları için konulan yemlerin yağmurdan ve güneşten korunması için özel yaptırılan beslenme ve su kapları, ilçenin  farklı noktalarına farkındalık yaratmak adına hayvan severler , esnaflar ve kurum amirleri ile birlikte yerleştirilecek.

Kısa vadede Yunak Kaymakamlığı ve Yunak Belediyesin ortaklaşa yaptığı projelerle devlet desteklerinden faydalanarak sokak hayvanlarının yaşam kalitesi yükseltilecek.

Sokakta yaşayan hayvanların bakımı ve korunması için köpek barınağının yapılması hız verilecek.

Toplantı ¸ Sokak hayvanları için yapılması düşünülen çalışmalar ile ilgili yapılan karşılıklı sohbetin ardından çekilen toplu resim ile  sona erdi.

Yunak Haber Editörü | Abdülkadir UYSAL 

YASAL UYARI : 
Yayınlanan haberler, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yunak Haber’e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin yayınlanması yasaktır.Haber sadece  Yunak Haber Akış Sistemi (YUN-HAS) üzerinden abonelere verilmektedir.


Bu haber 19378 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi