.
Sıradışı Muhtardan Mahallesine 5 Yıldızlı Köy Konağı
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Sıradışı Muhtardan Mahallesine 5 Yıldızlı Köy Konağı
Bölge
2019-10-27 21:23

Sıradışı Muhtardan Mahallesine 5 Yıldızlı Köy Konağı

Yavaşlı Mahallesine yapılan konak, tatil beldelerindeki otelleri aratmıyor.Devlet , millet , muhtar iş birliğiyle yaptırılıp açılışı gerçekleştirilen Yunak’ın Yavaşlı Mahallesi Köy Konağı, sıradışı özellikler taşıyor.İŞTE AYRINTILAR…Konya’nın Yunak ilçesine bağlı Yavaşlı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan köy konağı, düzenlenen törenle hizmete açıldı.İç dizaynı ile beğeni toplayan konak, mahallenin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verecek.Mahallelinin toplantı , sağlık hizmetleri ve konaklama gibi sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verecek köy konağı içinde 50 kişilik caferteryası , konuk evi , şark odası , 4 kişilik yatak odası , mutfak , banyo ve muhtarlık ofisi bulunuyor.İçerisindeki misafirlerine huzur ve rahatlık bulmak adına olanak sağlayacak olan mahalle sakinlerinin ortak evi köy konağı, mahallenin büyük bir eksikliğini giderecek. Yaklaşık 100 bin liraya mal olan köy konağı, mahallelinin buluşma noktası olacak.Mahalleye çok güzel bir hizmet binasının yapıldığına şahit olduklarını ifade eden Ak Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, şunları söyledi: “Çok güzel bir hizmet binasının açılışı gerçekleştirdik.Yüreği de dahil olmak üzere katkıda bulunan herkesi tebrik ediyorum. Köylerde şehirlerimizde eserlerimizin açılışları devam ediyor. Bizi biz yapan değerlerden kopmamak adına buna benzer eserlerin çoğalması gerekiyor. Biz devlet adına elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Bu güzel konağın hayırlı hizmetler vermesini temenni ediyorum”dedi.Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan ise “Gerçekten şuan burada mutluluk verici bir tablo ile karşı karşıyayız. Bugün Yavaşlı Mahallesi için özel ve önemli bir gün. Bu eserde hemen hemen herkesin birer tuzu var, emeği geçen herkesten rabbim binlerce kez razı olsun. Tabi emeğin yanında bunun gönüllük işi ve maddi boyutu da var. Birlik ve beraberlik içinde böyle bir eserin kazandırıldığı için herkesi takdir ediyorum.” şeklinde konuştu.

Köy Konağı Mimarı Muhtar Mesut Aydemir : “ Hep Birlikte Başardık ”
Mahalle Muhtarı Mesut Aydemir açılış töreni sonrası Yunak Haber muhabirine yaptığı açıklamada ; “ Uzun zamandır emek vererek yapımı ve restorasyonu biten köy konağı ile hizmet binamızın bugün resmi açılışını yaptık.Bugüne kadar bizlere her türlü desteği esirgemeyen başta sayın Vekilimiz Orhan Erdem Bey , belediye başkanımız Abdullah Emre Demirhan beye ,belediye meclis üyelerimize, Yavaşlı halkına ve hayırseverler dostlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Amacımız bugüne kadar köyümüzün birlik ve beraberliğine katkı sağlayarak inşa etmekti. Çok şükür bunu hep birlikte başardık. Asıl sorumluluk bundan sonra başlıyor. Bundan sonra buralarda yapılacak olan toplantı , etkinlik ve sosyal faaliyetler gönüller arası dostluk ve kardeşliği pekiştirecek köprüler inşa etmek olacaktır. Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız için köyüm ve şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.Açılış törenine Ak Parti Konya Milletvekili Erdem’in yanı sıra Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan , Başkan Yardımcıları Bekir Coşkun , Hacı Erşan, Ak Parti Yunak İlçe Başkanı Tahir Kuru ,Ak Parti Yunak Belediye Meclis Üyesi Muhammet Altuner , Ak Parti Yunak Gençlik Kolları Başkanı Ekrem Varol , Yunak Meslek Yüksek Okulu Yaşatma Derneği Başkanı Fatih Yıldırımer , Yunak Muhtarlar Odası Başkanı Hasan Alphan ve davetliler katıldı.Tören sonrası Yavaşlı Mahalle Muhtarı Mesut Aydemir tarafından katılımcılar onuruna akşam yemeği ikram edildi.

Yunak Haber Editörü | Abdülkadir UYSAL 

YASAL UYARI : 
Yayınlanan haberler, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yunak Haber’e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin yayınlanması yasaktır.Haber sadece  Yunak Haber Akış Sistemi (YUN-HAS) üzerinden abonelere verilmektedir.

köy konağı

yavaşlı mahallesi

yunak

yunak

yunak

yunak

yunak

yunak

yunak

yunak


Bu haber 1149 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi