.
Yunak Kaymakamlığının Yeni Logosu Neleri Sembolize Ediyor
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Yunak Kaymakamlığının Yeni Logosu Neleri Sembolize Ediyor
Bölge
2019-10-20 11:06

Yunak Kaymakamlığının Yeni Logosu Neleri Sembolize Ediyor

Yunak  Kaymakamlığının yeni logosu hazırlanılarak resmi internet sitesinden tanıtılarak kullanılmaya başlandı.

“Yunak Kaymakamlığı Logosu Neleri Sembolize Ediyor”

Hazırlamış olduğu logo çalışmasında Yunak Kaymakamlığı ; Yunak’a özgü bir çok motifi kullandı.Logo üzerindeki buğday başakları , Yunak ilçesinin gelirinin önemli bir kısmını tarımsal faaliyetlerin kapsadığı ve Türkiye tahıl ambarı olan Konya Ovasında yer alan ilçemizin de en çok üretilen ürünün buğday olduğunu göstermek amacıyla kullanıldı. Logo içerisinde yer alan köklü ağacın buğday başağı ile birlikte oluşturduğu kollarını açmış insan görünümünden  oluşan hilal  görseli , Türkiye’nin köklü bir devlet oluşunu ve vatandaşlarını kucaklamasını , logoda oluşan “ Y “ harfi  ise Yunak ilçemizin baş harfini ifade ediyor. Ayrıca logo üzerinde kullanılan ve logoyu dairesel olarak çevreleyen 16 yıldız ,tarihimizdeki bağımsız 16 Büyük Türk Devletini temsil etmektedir.

“Kaymakam Akbulut ; Kurumsal Kimliğimize Geçmişimizi Nakşettik “

Yunak Kaymakamlığı logosunun uzun ve titiz bir çalışma sonucu ortaya çıktığını belirten Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut , emeği geçenlere teşekkür etti.Akbulut şunları söyledi : “Yunak Kaymakamlığının logosunda hem geçmiş var, hem Devletimiz ve bugünkü Yunak’ın değerleri var. Yunak’ın tarihinde yer alan ve bundan sonra yer alacak objeleri bütünleştirdik”dedi.Yunak Kaymakamlığı ve kamu kurumları tarafından kullanılmaya başlanan Kaymakamlık logosu, vatandaşlar tarafından da büyük beğeni topladı.

Yunak Haber Editörü | Abdülkadir UYSAL 

YASAL UYARI : 
Yayınlanan haberler, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yunak Haber’e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin yayınlanması yasaktır.Haber sadece  Yunak Haber Akış Sistemi (YUN-HAS) üzerinden abonelere verilmektedir.

Yunak Kaymakamlığı Yeni Logosu


Bu haber 583 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi