.
Türkiye’yi Peşine Takan Yunak’lı Mucidin İcadı
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Türkiye’yi Peşine Takan Yunak’lı Mucidin İcadı
Sondakika
2019-10-05 17:08

Türkiye’yi Peşine Takan Yunak’lı Mucidin İcadı

Akaryakıt ve elektrik zamlarını tartışan Türkiye , Yunak’lı Talip Aktaş’ın icadı olan KYTBB42 cihazını konuşuyor.Tüm Türkiye Yunak’lı mucit Talip Aktaş’ın geliştirdiği (KYTBB42) Kalorifer Yakıt Tasarruflu Baca Boyleri42 cihazını deniyor, tescilliyor ve talep ediyor.Kaloriferli sistemle ısınan meskenlerde büyük bir tasarruf sağlayan sistem Türkiye’nin farklı noktalarına satış için seri üretime başladı.Konya’nın Yunak ilçesinde yaşayan 39 yaşındaki Talip Aktaş , kendi buluşu ve ürettiği sistem ile kaloriferle ısınan meskenlerde banyo , lavabo ve mutfakta kullanılacak sıcak su ihtiyacını ek bir enerjiye ihtiyaç duymadan bacadan çıkan atık dumanı özel bir sistemle ısıtarak yakıtta yüzde 20’i oranında tasarruf sağlıyor. Mucit Talip Aktaş , ürettiği sistem ile bacadan çıkan atık dumanı kullanan cihazı sayesinde dumanı zenginleştirip ısı enerjisinin her ünitesini değerlendirerek yakıt tasarrufu sağlıyor.Zenginleştirilmiş atık duman ısı enerjisinin fazlası ise geri dönüşüm sayesinde kalorifer sistemine entegre olarak yakıtta ilave olarak ayrıca bir tasarrufda  sağlamış oluyor.
“Gündem Yaratan Yunak’lı Mucit “
Yakıt tüketiminde yüzde 20 tasarruf sağlayan yeni bir cihaz geliştiren Yunak’lı mucit Talip Aktaş , Konya , Ankara ve Bölge gündemine oturdu.Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Türk Patent ve Marka Kurumu’nun da onayladığı buluş yakıt tasarrufu sayesinde yüzleri güldürüyor.Büyük firmalar uluslararası patente sahip cihazı almak için görüşmelere başladı.
“Uluslar Arası Patent Sahibi”
Bölge’de yarım asırlık tecrübe ve birikimi ile ilklerin ve yeniliklerin öncüsü olan AKTAŞ TİCARET’ , geliştirip ürettiği “ Yakıt Tasarruflu Baca Boyleri “ model olarak Türkiye ve Yurtdışı incelemeleri tamamlandıktan sonra benzeri olmayan ilk ve tek ürün olarak tescillenip imalat , satış ve kullanım hakkını kazanmıştır.Türkiye, Avrupa ve Dünya ülkelerinde test edilip, tasarrufu belgelenen Kalorifer Yakıt Tasarruflu Baca Boyleri , uluslar arası patenti olan ilk ve tek tasarruf cihazı olma özelliğini de gözler önüne seriyor. Şu anda birçok il ve ilçeye pazarlanacak olan ürüne az yakıt tüketimi ve çevre dostu olmasından dolayı da yoğun talep geliyor.TÜRK PATENT tarafından onay belgesine sahip olmasının yanı sıra Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı garanti belgesine sahip ilk ve tek yakıt tasarruf cihazı Baca Boyleri , 6769 sayılı sınai mülkiyet kanunu kapsamında 10 yıl boyunca korunmasının yanında 5 yıl da firma garantisi sağlıyor. Ayrıca Türkiye çapında yankı uyandıran birçok bilimsel teste tabi tutularak tescillenen ve belgelenen Baca Boyleri cihazı performansı ile de büyük ilgi görüyor.Yunak ve bölgesi’nde birçok kullanıcı tarafından denenen cihaz övgüye ve belgeye doymuyor. Kalorifer Yakıt Tasarruflu Baca Boyleri yakıt tasarrufunda eşsiz bir icat olduğunu her geçen gün kanıtlıyor.

Yunak Haber Editörü | Abdülkadir UYSAL 

YASAL UYARI : 
Yayınlanan haberler, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yunak Haber’e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin yayınlanması yasaktır.Haber sadece  Yunak Haber Akış Sistemi (YUN-HAS) üzerinden abonelere verilmektedir.

yunak

yunak

yunak

yunak


Bu haber 5180 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi