.
Yunak’lı Magandalar Trafik Levhalarını Tahrip Ediyor
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Yunak’lı Magandalar Trafik Levhalarını Tahrip Ediyor
Asayiş
2019-05-25 16:15

Yunak’lı Magandalar Trafik Levhalarını Tahrip Ediyor

Yunak’ta , İlçe Jandarma Komutanlı’ğının girişimleriyle Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından , trafikte can ve mal güvenliğini sağlamak için yollara yerleştirdiği levhalar; akıl fukarası kendini bilmezler tarafından ya kurşunlanılıyor ya boyanıyor yada yanıcı madde tarafından yakılıyor.Yunak / Yavaşlı – Kuyubaşı karayolu boyunca İlçe Jandarma Komutanlığının yollarda can ve mal güvenliği için yerleştirdiği tabelalar insanların sorumsuz davranışları yüzünden kullanılamaz hale geliyor. Tabelalar en çok hasarı kurşunlamalar yüzenden görüyor.Bu bölgelerdeki trafik levhalarına özellikle magandalar tarafından atış talimi yapılıyor.Magandalardan sonra ise tabelalar en çok aşkını ilan etmek isteyenler, fanatikler , beyni kısa süreliğine duraklayanlar ve tabelaları boyayıp kazıyanlar zarar veriyor. 
“ Vatandaşlarımız Lütfen Duyarlı Olsun “ 
Yunak İlçe Jandarma Komutanlığından yapılan açıklama da “ İşaret levhaları vatandaşlarımızın ödediği vergilerle yapılıyor. Sonuç itibariyle bunlar milli servet. Verilen zarar nedeniyle işaret levhalarının yenilenmesi hem para kaybına hem de israfa neden oluyor.Trafik levhalarına yapılan bu tür saldırılar kazalara sebebiyet veriyor.Levhaların mermilerle delinmiş olması, işaretlerin kazınarak kaybolması, sprey boyalarla değiştirilmesi gibi fiili müdahalelerle kullanılamaz hale getirilmesi özellikle trafik levhalarını kullanarak seyahat eden acemi şoförlerin kaza yapmalarına sebep oluyor.Bu konuda vatandaşlarımızın daha duyarlı olmasını bekliyoruz.Ayrıca trafik levhalarına zarar verenlerin tespit edilmesi halinde cezai işlem uygulanacağı “ ifade edildi.

Yunak Haber Editörü | Abdülkadir UYSAL 

YASAL UYARI : 
Yayınlanan haberler, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yunak Haber’e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin yayınlanması yasaktır.Haber sadece  Yunak Haber Akış Sistemi (YUN-HAS) üzerinden abonelere verilmektedir.

yunak

yunak

yunak

yunak


Bu haber 1130 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi