.
Avrupa Halter Şampiyonası’nda Yunak’lı Nuran Yalçın Rüzgarı
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Avrupa Halter Şampiyonası’nda Yunak’lı Nuran Yalçın Rüzgarı
Spor
2018-08-15 01:49

Avrupa Halter Şampiyonası’nda Yunak’lı Nuran Yalçın Rüzgarı

21 – 29 Temmuz 2018 tarihleri arasında İtalya’nın Milano kentinde düzenlenen U 17 Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonası’nda Milli Takımda yer alan sporcumuz Yunak’lı Nuran Yalçın , Avrupa Üçüncüsü oldu.Bayanlar U17 + 75 kiloda yarışan Nuran Yalçın , koparmada 77 ,silkmede 97 toplamda ise 174 kiloluk derecesiyle Avrupa üçüncüsü olurak bronz madalyanın sahibi oldu.Yunak’lı milli sporcu Nuran Yalçın , Avrupa’da en iyi halterciler ünvanını alarak ,Türkiye’ye ve Yunak’a milli gurur yaşattı.İtalya’nın Milano kentinde düzenlenen Avrupa halter şampiyonası’nda oldukça başarılı bir yarışma çıkartan Nuran Yalçın , Avrupa üçüncüsü olarak İtalya’nın Milano kentinde İstiklal Marşı’nı coşkuyla okuttu. 
“ Kaymakam Cıdıroğlu , Avrupa Üçüncüsünü Makamında Ağırladı “ 
Yunak Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu , 21 – 29 Temmuz tarihleri arasında İtalya’nın Milano kentinde düzenlenen U 17 Avrupa halter şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil ederek Avrupa üçüncüsü olan 16 yaşındaki Yunak’lı Nuran Yalçın’ı , Yunak Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Murat Kekeç’i ve antrenör Sadık Kızılkuyu’yu makamında ağırladı.Kaymakam Cıdıroğlu , “Nuran’ımız , yüz akımız spor alanındaki başarısı ile bizleri gururlandırıyor.Yunak Kaymakamlığı olarak, spora ve sporcularımıza her zaman olduğu gibi destek olmaya devam edeceğiz” dedi. “Hedefinin Avrupa şampiyonu olarak dünya spor arenası’nda Türk Bayrağını dalgalandırmak olduğunu ifade eden genç sporcu, başarılarında katkısı olan başta aile yakınları olmak üzere, antrenörü Sadık Kızılkuyu ile Murat Korkmaz , Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Murat Kekeç ve maddi manevi desteğini hiç esirgemeyen Yunak Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu’na teşekkür etti. Antrenör Sadık Kızılkuyu ‘da , Kaymakam Fatih Cıdıroğlu’nun her zaman maddi ve manevi destekte bulunduğunu söyleyerek, “Kaymakamımız hem spora hem de sporcularımıza gerçekten önemli destekleri oldu. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Sporcumuz gelecek vaad eden bir genç. Kısa sürede çok önemli başarılar elde etti” dedi.
“ Yerli ve Milli Sporcularımızın Her Daim Yanındayız”
“ Nuran evladımız azmin elinden hiçbir şeyin kurtulmadığının ispatıdır” diyen Yunak Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu , “Nuran Yalçın kızımızı öncelikle tebrik ediyorum.4 yıl önce başlamış olduğu bu spor dalında başarıdan başarıya koşmakta.Kısa zamanda bu kadar güzel başarılar elde etmek herkese nasip olmaz. Evladımız, azmin elinden hiçbirşeyin kurtulmadığının ispatıdır.Halterde bu başarısını uzun vadede çok daha iyi yerlere taşıyacağına eminim.Evladımızın şahsında başta antrenörleri olmak üzere emeği geçen tüm herkesi de tebrik ediyorum.Biz Nuran gibi yavrularımızın yanındayız.Amacımız spora olan ilginin daha da artması.Bu anlamda, hem eğitim alanında hem de spor alanında ki desteklerimize devam ederek, hem ilçemizin , hem ilimizin hem de ülkemizin adını duyuran gençlerimize desteğimiz devam edecek” diye konuştu.Ziyaret programının sonunda Yunak Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu tarafından Milli Sporcu Nuran Yalçın’a , çeşitli hediye ve para ödülü takdim edildi.

Yunak Haber Editörü | Abdülkadir UYSAL 

YASAL UYARI : 
Yayınlanan haberler, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yunak Haber’e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin yayınlanması yasaktır.Haber sadece  Yunak Haber Akış Sistemi (YUN-HAS) üzerinden abonelere verilmektedir.

yunak

yunak

yunak

yunak

yunak

yunak


Bu haber 44049 kez okundu.

HAVA DURUMU

KONYA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Yunakta Yerel Seçimlerde Hangi Partiye Oy Verirsiniz

YunakHaber © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Ücretsiz Firma Rehberi